به پایه رساندن رنگ مو بدون دکلره

به پایه رساندن رنگ مو بدون دکلره یکی از دغدغه های کسانی هستند که دوست ندارند در رنگ کردن موهایشان از دکلره استفاده کنند چون دکلره اشتباهی توسط افراد نابلد که متخصص رنگ و مش نیستند باعث آسیب رساندن به موها میشود.

به پایه رساندن مو با رنگ چگونه است؟

مویی که چند بار رنگ شرابی و ماهگونی روش بوده و الان دوماه از آخرین رنگ میگذره و تقریبا اون قرمزی از بین رفته و تقریبا قهوه ای با تن قرمز مونده رو چطور میشه به پایه روشن رسوند و رنگ نسکافه ای با زیتونی گذاشت؟
سوال دیگه اینکه مویی که دکلره داره و ریشه هاش دراومده و فر دارد رو چطور میشود بدون استفاده از دکلره که به مو آسیب جدی میزند را به پایه روشن رساند و رنگ قبل رو تمدید کرد؟

موهای فر شده را چطور میتوان رنگ روشن کرد؟

موهایی که فر شده و ریشه هاش دراومده پس قطعا مواد فر روی موی رشد کرده نخورده و راحت میتوان از دکلره استفاده کرد.ولی اگر منظورتون این هست که موهای فر شده را چطور میتوان روشن کرد باید بگم این مو درطی یک هفته با دو الی سه بار مراحل راحت به پایه ی روشن رسوند.

در مرحله ی اول موها رو با ؟؟؟؟ صفر و اکسیدان و درصورت مقاوم بودن مو با اکسیدان بالاتری به صورت ریشه و ساقه جدا روشن میکنیم و بهتره ایتالیایی یا المانی باشه چون سه صفرهای ایرانی کیفت انچنانی ندارند. و سه الی چهار درجه مو روشن میشود.

بعد از گذشت دوروز از سری دوازده ها که تناژ دار هستند استفاده کنید که این هم مو را دودرجه روشن میکنه و بعد از گذشت سه روز و یا حتی یک هفته دوباره از روشن ترین رنگی که مدنظرتون هست روی مو استفاده کنید.چون بعضی از موها که با این روش روشن میشوند حتما باید در روزهای اینده ونه در طی یک روز کار رنگ انجام شود وبه هیچ عنوان مو آسیب نمیبیند .

آموزش رنگ کردن ریشه مو در تهران

به پایه رساندن رنگ ریشه مو

در ادامه ، البته اگر ریشه ی موها سه الی چهار سانت رشد کرده باشه با استفاده از ؟؟؟ صفر و در نهایت روشن ترین رنگ های سری هزارها مو رو میتوان با اکسیدان ها روشن نمود چون کف سر حرارت بالایی داره و موها با این تکنیک بلافاصله روشن میشند. .

به پایه رساندن موهای شرابی و ماهگونی

برای موی شرابی و ماهاگونی …..چون جنس موها باهم متفاوت هست عمل یک شامپو شیمیایی و یا ریموور کردن مو ضروری است و نکته ی دیگر رنگ نسکافه ای و زیتونی هرکدام تم رنگی خاص داره و میتونید از سری های خاکستری و یا سری دودی و یا ترکیب هردو به مقدار مساوی رنگ زیتونی رو به وجود بیارید.

و اگر رنگ مد نظر شما نسکافه ای هست پیشنهاد میدم تا جایی که موها مقاوم هست پایه ی موها را بالا برده یا با دوبار شامپو شیمیایی و یا یک بارش و اکسیدان دوازده مو را روشن نمود بعد که به پایه ی زرد رسید رنگ  نسکافه ای های زیبایی دارد با یه مقدار واریاسیون بنفش و اکسیدان ترکیب و روی مو زد.

چگونه موها را دکلره کنیم که نسوزد؟

برای اینکه موهایتان در اثر دکلره نسوزد به جای استفاده از اکسیدان 12% ، از اکسیدان با ولوم پایین تر استفاده کنیم. برای دکلره کردن موهای نرم و نازک از اکسیدان 6% و پودر دکلره سفید برای شروع کار استفاده کنیم. سپس زمانی که موها به پایه 7 یا رنگ زرد رسیدند، از اکسیدان آنتی قرمز به همراه پودر دکلره به کار ببریم.

برای آموزش و خدمات تخصصی رنگ مو در تهران با مرکز ما تماس بگیرید.

در مورد “رنگ کردن مو” بیشتر بدانید

تغییر رنگ موها به رنگ های مختلف را همه خانم ها دوست دارند با رنگ کردن مو علاوه بر اینکه موها رنگ جدید و زیبایی به خود میگیرند و میدرخشند چهره فرد نیز از نسبت به شکل اولیه تغییر میکند. فرآیند رنگ کردن مو به رنگ های روشن که میخواهیم تغییر رنگ حداقل 4، 5 درجه داشته باشیم نیاز به طی کردن مراحلی است که باید توسط متخصص رنگ مو انجام شود.

متخصص رنگ مو طی آموزش هایی تخصصی که در آموزشگاه رنگ و مش دیده و سابقه ای که در این کار دارد قادر است رنگ موی اشخاص را بدون آسیب به موها به هر رنگ و تکنیک های جدید آمبره سامبره بالیاژ، انواع هایلایت ها و …. تغییر دهد.

ساختار رنگ طبیعی مو

به گزارش وبسایت هیرکالر، مو عمدتاً از کراتین ساخته شده است که همان پروتئین موجود در پوست و ناخن ها میباشد. رنگ طبیعی مو بستگی به نسبت و مقدار دو پروتئین دیگر مو ملانین eumelanin وفئوملانین  phaeomelanin دارد. Eumelanin مسئول سایه موهای قهوه ای تا سیاه است در حالی که Phaeomelanin مسئول سایه های بلوند طلایی ، زنجبیلی و قرمز است. عدم وجود هر دو نوع ملانین موهای سفید / خاکستری ایجاد می کند.

علم رنگ آمیزی مو

رنگ مو یک ماده شیمیایی است. اولین محصول رنگ آمیزی مو به صورت ایمن و تجاری شده در سال 1909 توسط شیمیدان فرانسوی یوجین شولر با استفاده از پارافیلن الدنامین شیمیایی ایجاد شد. رنگ آمیزی مو امروزه بین خانم ها بسیار محبوب شده است ، به طوری که بیش از 75٪ از خانم ها موهای خود را رنگ می کنند و درصد بیشتری از مردان به پیروی از پوشش البسه خود موهایشان را رنگ میکنند.

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو نتیجه یک سری واکنشهای شیمیایی بین مولکولهای موجود در مو و رنگدانه ها و همچنین پراکسید و آمونیاک است.

رنگ موهای طبیعی

مردم هزاران سال با استفاده از گیاهان و مواد معدنی موهای خود را رنگ می کنند. برخی از این عوامل طبیعی حاوی رنگدانه ها هستند (به عنوان مثال حنا ، پوست گردوی سیاه) و برخی دیگر حاوی ماده سفید کننده طبیعی هستند یا باعث واکنش هایی می شوند که باعث تغییر رنگ موها می شود (مثلاً سرکه). رنگدانه های طبیعی به طور کلی با پوشاندن ساقه مو با رنگ کار می کنند. برخی از رنگ های طبیعی با وجود چندین بار شستن با شامپو ها بازهم ماندگاری دارند  ، ولی از رنگ موهای شیمیایی ساخته شده با فرمول های مدرن ایمن تر و ملایم تر هستند. به دست آوردن نتایج خوب با استفاده از رنگ های طبیعی کار دشواری است و برخی از افراد به مواد تشکیل دهنده رنگ های طبیعی حساسیت دارند.

طریقه ی حمام رنگ مو

رنگ موهای موقت

رنگ موهای موقت یا نیمه دائمی ممکن است رنگهای اسیدی را در قسمت خارج از ساقه مو قرار دهد یا ممکن است از مولکولهای رنگدانه کوچکی باشد که می توانند با استفاده از مقدار کمی پراکسید یا بدون پر اکسید درون ساقه مو قرار گیرند. در بعضی موارد، مجموعه ای از چندین مولکول رنگی به مو وارد می شود تا یک رنگ مو در داخل ساقه مو تشکیل شود. شامپو زدن در نهایت رنگ موی موقت را از بین می برد. این محصولات حاوی آمونیاک نیستند ، به این معنی که ساقه مو در هنگام پردازش باز نمی شود و پس از شستشوی موها رنگ مو پاک شده و رنگ طبیعی مو حفظ می شود.

روشن کردن رنگ موها با دکلره مو

از سفید کننده یا دکلره برای روشن کردن موی افراد استفاده می شود. دکلره با ملانین موجود در مو واکنش نشان می دهد و از طریق یک واکنش شیمیایی غیرقابل برگشت ، رنگ مو را از بین می برد. سفیدکننده مولکول ملانین مو را اکسید می کند. در این شرایط ملانین هنوز وجود دارد ، اما مولکول اکسیده شده بی رنگ است. با این حال ، موهای سفید شده تمایل به رنگ زرد کمرنگ دارند. رنگ زرد همان رنگ طبیعی کراتین، پروتئین ساختاری در مو است. همچنین ، سفید کننده با رنگدانگی تیره یوملانین تیره نسبت به فائوملانین واکنش بیشتری نشان می دهد ، بنابراین ممکن است مقداری رنگ باقیمانده طلای یا قرمز بعد از روشن شدن باقی بماند. پراکسید هیدروژن یکی از رایج ترین عوامل روشن کننده است. پراکسید در محلول قلیایی استفاده می شود ، که شاخه مو را باز می کند تا پراکسید با ملانین واکنش نشان دهد.

فرآیند رنگ مو دائمی

فرآیند رنگ مو دائمی. در لایه بیرونی ساقه مو ، قبل از اینکه رنگ دائمی در موها ریخته شود باید کوتیکول مو باز شود. پس از باز شدن کوتیکول ، رنگ با قسمت داخلی مو ، قشر مو ، برای رسوب یا برداشتن رنگ واکنش نشان می دهد. اکثر محصولات رنگ آمیزی دائمی مو از یک فرآیند دو مرحله ای استفاده می کنند (که معمولاً بطور همزمان اتفاق می افتد) که ابتدا رنگ اصلی موها را از بین می برد و رنگ جدیدی را به آن تزریق میکنند.

رنگدانه های رنگ مو چگونه به ساقه مو نفوذ میکند؟

آمونیاک ماده شیمیایی قلیایی است که کوتیکول را باز می کند و به رنگدانه های رنگ موی جدید اجازه می دهد تا درون قشر موها نفوذ کند. همچنین وقتی رنگ موی دائمی با پراکسید همراه باشد ، به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند. پراکسید به عنوان توسعه دهنده یا ماده اکسید کننده استفاده می شود. پر اکسید رنگ موی قبلی را از روی مو حذف میکند.. پراکسید پیوندهای شیمیایی را در موها شکسته و گوگرد را آزاد می کند ، که بوی مشخص محصولات رنگ آمیزی مو را تشکیل می دهد. با تجزیه شدن ملانین ، یک رنگ دائمی جدید به قشر مو پیوند می یابد.

انواع مختلف الکل و نرم کننده نیز ممکن است در محصولات رنگ آمیزی مو وجود داشته باشد. دستگاه های تهویه مطبوع یا سشوار کردن بعد از رنگ ، کوتیکول مو را پس از رنگ کردن می بندند تا در آن بسته شود و از رنگ جدید محافظت کند.

طریقه ی حمام رنگ مو

حمام رنگ مو چیست و طریقه انجام آن چگونه است؟

اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید و از کیفیت رنگ آن راضی نیستید. اگر موهایتان بعد از رنگ مو کم رنگ شده است و میخواهید موهایتان پررنگ شود. اگر بعد از رنگ موهایتان ، در مدت زمان کوتاهی، رنگ موهایتان به تناژ زرد یا نارنجی متمایل شده است. در این موارد بهتر است بدانید که این اتفاقات رایج و معمولی است که پس از رنگ کردن موها رخ می‌دهد. حمام رنگ میتواند این مشکلات را حل کند. با تکنیک گرفتن رفله های مزاحم رنگ مو میتوانید این مشکل را به راحتی حل کنید.

رنگ کردن مو یک حرفه تخصصی میباشد که فوت و فن و تکنیک های مخصوص خود را دارد و بهتر است برای آموزش به بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران مراجعه نمایید.

آموزش های بیشتر تکنیک های رنگ و مش را از صفحه اول لینک زیر دنبال کنید:

بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران

کاربرد حمام رنگ

تکنیک حمام رنگ مو که به گرفتن رفله های مزاحم رنگ مو هم اطلاق میشود.

حمام رنگ مو در حرفه رنگ و مش مو، در سه مورد کاربرد دارد که این دو مورد عبارتند از:

1- حمام رنگ مو از بین بردن رفله های مزاحم و اضافه از روی موهای دکلره و یا رنگ شده با به کارگیری رنگ‌های خنثی کننده

2- افزایش یا کاهش شدت رنگ مو در موهای رنگ شده

3- بعد از ریمور کردن ودکلره کردن تناژ زردی و تناژ نارنجی را با حمام رنگ خنثی میکنیم.

طریقه ی حمام رنگ مو

حمام رنگ مو به اینصورت هست که بعد از اخرین باری که موی مشتری رنگ میشود تا سه روز موها را نباید بشوید بعد از سه روز با موی کاملا تمیز و شامپو شده میاند سالن و از همون ترکیب هایی که سه روز پیش استفاده کردیم یک قاشق غذا خوری با اکسیدان کم و مقداری زیاد اب ترکیب و روی مو میزنیم و ده الی یک ربع مکث و سپس شسته.این کار باعث دوام و ثبات رنگ مو میشود.

کاربرد تکنیک حمام رنگ

متخصص رنگ مو در تکنیک حمام رنگ مو از رنگ های اصلی به همراه واریاسیون، شامپو و اکسیدان استفاده میکند. در صورتی که در دوره های تخصصی ما در بهترین آموزشگاه رنگ و مش تهران شرکت کرده باشید تمام تکنیک های دوره رنگ و مش به همراه فوت و فن ها و نکات تخصصی به شما توضیح داده خواهد شد. اگر رنگ اصلی و واریاسیون را به درستی انتخاب شود، میتوان رنگ موی قبلی را تا چند پایه تیره تر یا روشن تر کرد. همچنین با کمک این تکنیک میتوان، رفله های زرد و نارنجی مو را نیز گرفت.

گرفتن زردی موی دکلره شده

براینکه زردی یک موی دکلره شده روازبین ببریم چه ترکیبی پیشنهاد میدید؟

از رنگهای بنفش داخل رنگساژتون استفاده کنید

ساده ترین ترفند برای از بین بردن زردی مو

از بین بردن رفله نارنجی مو با واریاسیون

🌺یکی از روش ها برای از بین بردن تناژ موها کمک گرفتن از واریاسیون ها می باشد.
🌼واریاسیون نقره‌ای و یا بنفش ، ضد زردی است و برای گرفتن زردی مو مناسب است.

🌸 واریاسیون آبی و خاکستری ضد نارنجی بوده و رنگ نارنجی را خنثی می‌کند.
🌺برای از بین بردن تناژ قرمزی و طلایی از رنگ هایی با تن سبز استفاده کنید.
🌼برای از بین بردن تناژ نارنجی و طلایی از رنگ هایی با تن آبی یا خاکستری استفاده کنید.

آموزش های بیشتر را از لینک صفحه لینک سایت تخصصی رنگ و مش دنبال کنید:

بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران

آیا در منزل میتوان از تکنیک حمام رنگ استفاده کرد؟

تکنیک حمام رنگ مو را آرایشگران حرفه ای و متخصص کاربر مواد میتواند انجام دهد .کسانی که دوره رنگ و مش حرفه ای را آموزش دیده اند و به تکنیک و نکات و فنون رنگ و مش مسلط هستند. برای گرفتن نتیجه بهتر به همون رنگ کار مو مراجعه کنید.

آموزش دکلره کردن ساقه و ریشه مو ها

آموزش دکلره کردن ساقه و ریشه مو ها یکی از سرفصل ها و درسهایی است که در بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران آموزش داده میشود. آرایشگران برای دکلره کردن ساقه و ریشه مو ها از روش سنتی که استفاده از دکلره مو است استفاده میکنند. رنگ کار مو برای اینکه ریشه مو را به رنگ ساقه مو در بیاورد یعنی برای ریشه گیری مو با دکلره باید از پودر دکلره و اکسیدان متوسط 6% که آسیب کمتری به موها میزند استفاده میکند وقتی ریشه مو با دکلره به پایه مورد نظر رسید باید رنگ موی ساقه مو را روی ریشه مو بگذارد.

اگر شما هم به دوره شیرین دکلره مو علاقه دارد در دوره های تخصصی دکلراسیون مو در بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران شرکت کنید.

چگونه دو رنگی ساقه مو با دکلره از بین میرند؟

آیا حین ریشه گیری مو با دکلره میتوان دو رنگی ساقه مو را هم از بین برد؟

من موهامو يك مرتبه دكلره كردم و الان ريشه ها در اومده و اخر ساقه ها هم دو رنگ شده تقريبا يك ماه از دكلره ميگذره خواستم بدونم باز ميتونم موقع ريشه گيري ساقه ها رو هم دكلره كنم؟

سلام بله. زیر نظر یک متخصص کار بامواد شما هم میتونید ریشه های مورو دکلره کرده و در پایان کار ساقه های مو را میتوان شارژ کرد. تا کلا دکلره ی شما شارژ و یکدست شود .

ریشه گیری و یکدست کردن رنگ موهای دکلره شده

دکلره موها و رنگ کردن ریشه موها و یکدست کردن رنگ موهای کل ساقه موها همراه با ترفند ها و فوت فن های کوزه گری از آموزش های بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران است که برای یادذگیری دوره ها میتوانید با ما تماس بگیرید.

من موهامو دکلره کردم و الان رنگ موهام روشن است حالا که ریشه موهام دو سانت رشد کرده است میخواستم روی کل موهام یک رنگ یکدست N5 بزارم. چیکار کنم که موهام که قبلا دکلره شده رنگ ش سبز نشود و تن سبز نداشته باشد؟

چون موهای شما دکلره داره صددرصد باید پیگمنت تراپی کنید. با 5/34 کاراملی و یا چهار شکلاتی  پیگمنت ازدست رفته رو برگردانید بعد با پنبه پاک کنید و رنگ انتخابی خودتان را بزنید. توجه کنید اگر اینکار نکنید بعد از مدتی موهای شما تن سبزی به خود میگیرد.

نکات مهم در مورد دکلره مو

دکلره مو در آرایشگری زنانه  یک مبحث شیرین و حرفه ای است پر از نکات مهم و ضروری به همین خاطر سازمان فنی و حرفه ای رشته ای جداگانه برای دکلراسیون مو ایجاد کرده که در آموزشگاه های تخصی آرایشگری این حرفه تدریس میشود. اگر آرایشگری مدرک دکلراسیون مو فنی حرفه ای را در کلسکیون مدارک آرایشگاه داشته باشد بدانید که این دوره را گذرانده است.

اگر میخواهید دوره تخصصی دکلراسیون را یاد بگیرید در بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران ثبت نام کنید و با اتمام دوره مدرک فنی حرفه ای خود را دریافت کنید.

دکلراسیون مو

دکلره مو یک حرفه ای تخصصی است و آرایشگر باید سابقه روشنی در این زمینه داشته باشد تا موها را بدون آسیب دیدگی یا سوختگی تحویل مشتری دهد. بیشتر آرایشگران بدون گذراندن دوره دکلره مو، موهای مراجعه کنندگان را دکلره میکنند و اکثر مواقع دیده شده که باعث سوختن موی مشتری میشوند.

دکلره مو چیست؟

دکلره مو یا دکلراسیون به زبان ساده یعنی برداشتن رنگ مو یا به اصطلاح دیگر خارج کردن پیگمنت ها یا رنگ دانه های مو از موی طبیعی یا رنگ شده .

مبحث دکلره مبحث طولانی هست. ولی قبل مبحث دکلره مو باید نکته هایی را در باره موادی که در رابطه با این کار استفاده میشود را باید دانست و اطلاعات داشت.

نکات مهم در مورد دکلره مو

آیا دکلره کردن مو فقط به پودر دکلره تمام میشود؟

در رابطه کار با دکلره با مو ما توجه مان فقط به پودر و اکسیدان منحرف میشود در صورتی که در علم امروزی در کنارش مواد های دیگه ای هم استفاده میشود.

اگر فقط در رابطه پودر بخوایم صحبت کنم فقط میتونیم یک جلسه چند ساعته داشته باشیم. در حالی که پودر یکی از ابزار مهم و کاربردی رنگ مو است که کامل کننده دکلره هست ولی تمام کننده این کار نیست چرا که پودر در کنار اکسیدان میتواند کاربرد داشته باشد.

در مورد پودر میشه توضیحاتی داد از قبیل ایرانی و خارجی بودنش وتفاوتی که میتواند آنها را از هم جدا کند.

چیزی که بین آرایشگران جا افتاده این هست که پودری را تهیه میکنیم با قیمت مناسب برایشان تمام شود واینکه بتواند پایه بالا داشته باشند که البته حق دارند.

الان تکنیک ها ونکان هایی اومده که میشه تا حدودی این خاصه را اجرا کرد ولی…‌..

نکات مهم در مورد پودر دکلره

پودر دکلره خوب ، بهترین پودر دکلره

فعلا من فقط مبحث پودر میزارم. گفتم توی بازار ما پودرهای زیادی داریم با قیمت های متغیر واین قیمت ها بخاطر موادی که در محصول بکار رفته است متفاوت است.

محصولات خوب دکلره اکثرا خارجی هستند ونکته ای که باید بدونید اینکه چیزی که باعث روند کار در دکلره میشود آمونیاک هست ولی میزان لونه در محصولات فرق میکند.

در محصولاتی که امونیاک بیشتری دارند روند کاری شما را بالا میبره ولی در ازای این کار احتمال صدمه زدن به موی شما را هم بیشتر میکند.

پس لطفا سعی کنید با این نوع پودرها که استفاده میکنید میزان درصد ولوم اکسیدان تان را پایین بیارد که بالانس شوند.

رتبه بندی پودر های دکلره

پودر ها بنا به ارزش به سه دسته تقسیم شدند اگر بنا به رتبه بندی باشد

  • پودرهایی که حاوی مواد تیتانیوم هستند که بهترین و بی آسیب ترین پودرها هستند.
  • پودرهایی که حاوی مواد سلیکا هستند که میشه گفت پودرهای متوسط.
  • پودر های دکلره ایرانی که دارای کلر و سدیم هست که جایی که میزان ومقدار آن زیاد باشد یعنی مقدار زیاد امونیاک که روند دکلره را زیاد وتخریب مو را نیز زیاد میکند.

برای آموزش تخصصی دکلراسیون مو به صورت تخصصی و همراه با مدرک سازمان فنی و حرفه ای به آموزشگاه آرایشگری تخصصی در سایت آموزشگاه آرایشگری amoozesh-arayshgari.ir    مراجعه نمایید .

نحوه دکلره کردن کامل موی سر

مرکز دکلره مو ، دلره حرفه ای مو ، متخصص دکلره مو ، دکلره کامل مو ، دکلره مو با اکسیدان

برای دکلره کامل مو های سر مانند نحوه ی رنگ کردن مو عمل می کنیم با این تفاوت که به غیر از موهای کوتاه مانند کرنلی ، برای ساقه ی مو از اکسیدان ۹% و برای ریشه ی مو از اکسیدان ۶% استفاده می کنیم . بعد از عمل دکلره ی کامل رنساژ نمی کنیم بلکه مو را رنگ می کنیم. ویتامینه مو بعد از عمل دکلره هرگز فراموش نشود.